Profil společnosti

AGRO BrnoTuřany, a.s., je v mnoha ohledech výjimečnou společností. Nejen tím, že navazujeme na dlouholetou a úspěšnou tradici našich předchůdců v oblasti zemědělské výroby, pěstování květin a okrasného školkařství. Ale také proto, že v tom co děláme, svým způsobem vynikáme. Trvale nabízíme největší výběr rozmanitých druhů hrnkových květin, bylinek a okrasných dřevin na Moravě. Naše Tuřanské kysané zelí je díky své jedinečné chuti je mezi spotřebiteli velmi oblíbenou značkou, pravidelně se objevuje na talířích tisíců lidí a navíc pravidelně sbírá ocenění v odborných soutěžích. Přinášíme vám to nejlepší z Moravy...

Naše společnost sídlí v městské části BrnoTuřany. Námi obdělávaná úrodná půda, výrobní a prodejní areály se nacházejí především na jihovýchodním okraji města Brna. Rozsah našich podnikatelských aktivit zahrnuje zahradnickou výrobou, klasickou zemědělskou výrobu. Naše společnost je rozdělena do tří divizí.

Divize zahradnická

Zahradnická výroba představuje dominantní činnost naší společnosti. Divize obhospodařuje 5 ha zasklených ploch, kde jsou produkovány hrnkové květiny, řezaná zeleň a sazenice i hotové rostliny balkonových květin. Na volných plochách jsou produkovány trvalky, léčivky, hrnkové chryzantémy, okrasné dřeviny v kontejnerech i ve volné půdě a ovocné stromky a keře.

Provozujeme dvě zahradnická prodejní centra

  • Velkoobchodní prodejní centrum s květinami, zahradnickými a floristickými potřebami, které zásobuje obchodní řetězce zaměřené na sortiment pro byt, dům a zahradu. Dále zásobuje ostatní obchodníky s květinovým sortimentem. Velkoobchod disponuje vlastní dopravou.
  • Velkoobchodní prodejní centrum s okrasnými a ovocnými dřevinami, ve kterém jsou nabízeny především vlastní výpěstky, ale i vybrané rostliny od kvalitních zahraničních partnerů.
  • V BrněBrněnských Ivanovicích, kde se nachází prodejní centrum s okrasným a ovocnými dřevinami, nakupují také zákaznícimaloodběratelé (malé firmy, domácnosti, zahrádkáři a milovníci květin).

Zahradnická výroba společnosti AGRO BrnoTuřany, a.s., patří mezi největší na území České republiky.

Divize zemědělská

 

  • Rostlinná výroba obhospodařuje 1.500 hektarů zemědělské půdy především v katastrálních územích Tuřany, Holásky, Chrlice, Brněnské Ivanovice, Slatina, Dolní Heršpice a Přízřenice. Mezi hlavní pěstované komodity patří potravinářská pšenice, sladovnický ječmen, řepka olejná a slunečnice.
  • Živočišná výroba hospodaří na farmě Tuřany a farmě Chrlice a je zaměřena na produkci vepřového a hovězího masa.
  • Pro potřeby vlastní kruhárny pěstujeme hlávkové zelí a podle starých selských receptů a za pomoci moderních technologií vyrábíme tradiční Tuřanské kysané zelí.

Divize ekonomicko-správní

V této divizi jsou soustředěny veškeré ekonomické a administrativní agendy společnosti, které zajišťují servis ostatním třem divizím.

  • AGRO BrnoTuřany, a.s., je členem Agrární komory ČR, Svazu školkařů, Svazu květinářů a floristů, Svazu zelinářů, Svazu pěstitelů a zpracovatelů olejnin, Asociace zahradnického výstavnictví a Sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin.

Moravia Tech

Společnost Moravia Tech navazuje na 21letou tradici výroby mimořádně kvalitních odlitků v tuřanské slévárně přesného lití, spolehlivého provozování těžké mechanizace, autodopravy, těžby cihlářské suroviny formou outsourcingu pro významné firmy, těžby štěrkopísků a jejich další zpracování v naší pískovně v Hrušovanech u Brna. 

Specialista na

  • kvalitní odlitky 
  • těžkou mechanizaci
  • těžbu surovin